למה לי טיהור קריסטלים?

למה לי טיהור קריסטלי?

קיבלת קריסטל חדש. מזל טוב! הוא אמנם חדש עבורך, אבל התחיל את דרכו שנים רבות לפני שהגיע אלייך. ולכן, רצוי לטהר אותו כדי שיהיה מוכן למסע שלך ואיתך.

הקריסטלים סופגים ומשדרים אנרגיה לסביבה, הם בעלי שדה אלקטרומגנטי שמקיף אותם, בדיוק כמונו. כשמשתמשים בהם כמלווים בתהליכים, טיפולים, מדיטציות ותכשיטים, השדה האנרגטי שלהם יכול להיחלש. לכן, חשוב לטהר ולהטעין אותם.

הקריסטלים והעולם הטבעי

הקריסטלים הם חלק בלתי נפרד מהעולם הטבעי שלנו. הם נוצרים בעומקי האדמה בתהליכים גיאולוגיים שלוקחים מיליוני שנים. המגע עם קריסטלים הוא כמו חיבור ישיר לכוחות הטבע, לאנרגיות הראשוניות והבסיסיות ביותר שמרכיבות את עולמנו. כאשר אנו מטהרים את הקריסטלים, אנחנו למעשה מכניסים את האנרגיות הללו לחיינו, נותנים להם מקום להיות נוכחות פעילה ותומכת.

היסטוריה ורקע על קריסטלים

השימוש בקריסטלים קיים מזה אלפי שנים, כאשר תרבויות שונות כמו המצרים, היוונים והרומאים, היהודים השתמשו בהם לטיהור, ריפוי ולהגנה. המצרים, למשל, היו משתמשים בלאפיס לזולי ובטורקיז כדי להגן על הנפש ולהביא שלווה. בסין, הקריסטלים שימשו ברפואה המסורתית ובפנג שווי לאיזון האנרגיות בבית ובסביבה ועוד

מדוע לטהר קריסטלים?

הקריסטלים סופגים אנרגיות מהסביבה בה הם נמצאים. טיהור הקריסטלים מאפשר לשחרר את האנרגיות הלא רצויות הללו ולהכין את הקריסטל לעבודה אישית ומכוונת שלך.

הטיהור וההטענה של הקריסטלים מחזירים אותם למצבם הטבעי ומעוררים בנו את הכוונה כל פעם מחדש לפני השימוש. הם מעצימים את התדר והמטרה של הקריסטלים, ומחברים אותנו לעומק יחד עם האנרגיות שאנחנו רוצים לעבוד איתן.

מדריך לטיהור והטענה של קריסטלים

1. שטיפה במים זורמים

המים מנטרלים, מנקים ומאפסים כל אנרגיה שלילית ושוטפים אותה חזרה לכדור הארץ. למרות שמים זורמים טבעיים כמו בנחלים הם הטובים ביותר, גם מי ברז יעשו את העבודה. ננגב ונייבש בעדינות לאחר השטיפה.

 • משך זמן משוער: מספר שניות.
 • מתאים עבור: אבנים בעלות קשיות גבוהה כגון רוז קוורץ, אגת, עין הנמר.
 • לא מתאים עבור: אבנים שבירות או רכות, כגון סלניט, קיאניט, סלסטייט.

2. השרייה במי מלח

מלח שימש לאורך ההיסטוריה עבור ספיגה של אנרגיות לא רצויות ושחרור שליליות. מי ים יהיו נפלאים לצורת טיהור זו, אך גם כף של מלח שולחן מעורבבת בתוך קערת מים תיתן אפקט זהה. ודאי שהאבנים שלך שקועות במי המלח ובסיום שטפי אותן וייבשי.

 • משך זמן משוער: עד 48 שעות.
 • מתאים עבור: אבנים קשות, כגון קוורץ, אמטיסט, רוז קוורץ, אגתיות למיניהן, ג’ספרים ועוד.
 • לא מתאים עבור: אבנים רכות, עם נקבוביות, או שמכילות מתכות כגון מלאכית, סלניט, קלציט, לפידוליט ואנג’ליט, פיריט, סלסטייט.

3. עשן צמחים

לאורך אלפי שנים ברחבי העולם, משתמשים בעשן של צמחים ועצים מיובשים בטקסים רוחניים. זוהי מסורת מקודשת שבה נפטרים ממחשבות שלילות, אנרגיות לא רצויות ומחלות. אנו שואבות השראה מהמסורות העתיקות ומבעירות צמחים ושרפים כדי לנקות ולטהר את הבית, את עצמנו, את החפצים והקריסטלים שלנו.

 • משך זמן משוער: לעבור עם עשן הקטורת על הקריסטלים כמה שמרגיש לך.
 • מתאים עבור: קריסטלים, חפצים ואנשים.

4. צלילים

ריפוי צלילי מאפשר לתדר או טון בודד “לשטוף” את האזור, ולהביא אותו לרטט נקי וחדש. ניתן להשיג זאת בעזרת מדיטציות מודרכות, קערת קריסטל, קערה טיבטית, קולנים ועוד. שיטה זו אידיאלית עבור אנשים שיש להם אוסף גדול של גבישים שלא ניתן להניח בכלי מים או להעביר בקלות עשן.

 • משך זמן משוער: 5 עד 10 דקות.
 • מתאים עבור: כל הקריסטלים, אנשים ומרחבים.

5. הנחת הקריסטלים על מושבת קריסטל קוורץ

למושבת קריסטל קוורץ רטט גבוהה מאוד וביכולתה לנקות את הקריסטלים שלנו. יש להניח את האבנים על גבי המושבה.

 • משך זמן משוער: לפחות 24 שעות.
 • מתאים עבור: כל הקריסטלים ובעיקר עבור קריסטלים שאסור לטהר במלח ובמקרים בהם עדיף להימנע ממים כמו תכשיטים.

שלב נוסף בתהליך הניקוי של הגבישים הוא ההטענה

שלב ההטענה יכול להתבצע על ידי הנחת הקריסטלים על גביש גדול של סלנייט או על אדמה, ובאמצעות חשיפה לקרני השמש או בירח מלא- שהוא אור עקיף של השמש. גם לגבי שלב זה אין חוקים או תדירות מומלצת, הדחיפות משתנה בהתאם לעבודה עם הקריסטל ובתחושתכן.

 • משך זמן משוער: עד 24 שעות.
 • מתאים עבור: כל הקריסטלים.
 • חשוב לשים לב לא להשאיר את הקריסטלים שעות ארוכות של קרני שמש ישירות על הקריסטלים שכן הם עלולים לדהות.